Becky Upham, 11. března 2019, je nejlepší novou nadějí ketaminové deprese

Becky Upham, 11. března 2019, je nejlepší novou nadějí ketaminové deprese

Od Shari Roan 22. ledna 2021

Studie CDC uvádí, že rakovina stárne srdce

Lidé, kteří přežili rakovinu, žijí déle než kdykoli předtím, ale čelí řadě zdravotních rizik, včetně srdečních komplikací.

Od Ashley Welch, 21. ledna 2021

2. den sympozia o rakovině prsu v San Antoniu: Závislost na lécích proti bolesti a sedativách častější, než se očekávalo po operaci rakoviny prsu

Krevní test, který může pomoci předpovědět průběh nemoci; těhotenství po léčbě; a závislost na lécích patří mezi horká témata veletrhu SABCS 2020.

Od Shari Roan 14. prosince 2020

Méně léčby může být v pořádku pro některé ženy po menopauze s rakovinou prsu a dalšími novinkami ze sympozia o rakovině prsu v San Antoniu 2020

Mnoho lékařů přehlíží vedlejší účinky záření, Verzenio pomáhá předcházet relapsům a další z výroční schůze SABCS.

Od Shari Roan 10. prosince 2020

Přehled zpráv o rakovině: Nejnovější vývoj ve výzkumu a léčbě rakoviny v listopadu 2020

Vystavení radiaci při skenování může zvýšit riziko rakoviny varlat, sledování a čekání je u afroamerických mužů v pořádku a další zprávy o rakovině. . .

Od Shari Roan 1. prosince 2020 “

Deprese může být určitě způsobena životními událostmi nebo situacemi, například během ztráty milované osoby, po ztrátě zaměstnání, při rozvodu nebo když se hromadí účty a vy pod nimi nevidíte východisko. Někteří lidé však mají příznaky deprese, aniž by dokázali určit zjevnou příčinu.

“Existuje mnoho případů, kdy se člověk cítí v depresi a možná neví, proč,” říká Felicia Wong, MD, psychiatr v praxi v Los Angeles. Ve skutečnosti lidé, kteří procházejí těžkou depresí, často nemají situační příčinu, říká Dr. Wong. “Situace, jako je rozvod nebo ztráta, mohou harmoniqhealth.com/cz/ depresi zhoršit, ale existují lidé, kteří se dostanou do deprese bez zjevného důvodu.” ”

Výzkum ukazuje, že neexistuje jediná příčina deprese, ale spíše existuje mnoho faktorů – genetických, environmentálních a psychologických – které mohou způsobovat pocity deprese, říká Joseph Shrand, MD, lékařský ředitel léčebného centra High Point v Brocktonu, Hmotnost.

“Existují lidé, jejichž život může být dokonalý,” říká doktor Shrand, “ale mají pocit ponurosti a zkázy.” “Stejně jako někteří lidé jsou náchylní k cukrovce a vysokému krevnímu tlaku, někteří jsou náchylní k depresi, což je porucha jako ostatní, ale postihuje mozek, vysvětluje Shrand.”

Příznaky deprese

Když se vás rodina a přátelé zeptají, co vás deprimuje, je v pořádku být upřímní a říci, že nevíte. Pokud se cítíte delší dobu v depresi, měli byste být vyšetřeni odborníkem na duševní zdraví, zvláště pokud se u vás některý z těchto příznaků deprese vyskytuje déle než dva týdny:

Trvalé smutné, úzkostné nebo „prázdné“ pocity Pocit beznaděje Pocit viny, bezmocnosti nebo bezcennosti Být podrážděný Ztráta zájmu o činnosti, které se vám obvykle líbí a baví vás Být unavený a mít málo nebo žádnou energii Potíže se soustředěním nebo rozhodováním Máte potíže se spánkem nebo spánkem po celou dobu Jíte příliš mnoho nebo nejíst vůbec, protože jste ztratili chuť k jídlu Máte myšlenky na sebevraždu Máte fyzické bolesti, jako jsou bolesti hlavy, křeče nebo zažívací potíže, které nereagují na léčbu

Nalezení účinné léčby deprese

Kvůli stigmatu spojenému s poruchami duševního zdraví se někteří lidé zdráhají vyhledat léčbu deprese. Pocit deprese však neznamená, že máte charakterovou vadu nebo že jste jakýmkoli způsobem neadekvátní. Pokud máte pocity deprese a nezmizí, měli byste jednat, říká Shrand.

Protože příčiny deprese mohou ovlivnit léčbu, je také důležité určit, zda je situace nebo predispozice k depresi příčinou vašeho ohromného smutku. “Pokud se člověk cítí trochu na dně, ale dokáže identifikovat důvody, proč tomu tak je, může být schopen ve svém životě provést úpravy, aby se s tím vyrovnal,” vysvětluje Wong.

Pokud se však i nadále cítíte depresivně po delší dobu a nemůžete přijít na to, proč, měli byste vyhledat pomoc odborníka na duševní zdraví, jako je psycholog, psychiatr nebo sociální pracovník. “Může být obtížné dostat se z deprese sami,” říká Wong. “Existují však vyškolení profesionálové, kteří vám mohou pomoci v těchto obtížných fázích a zpět k vašemu normálnímu, šťastnému já.” ”

Léčba deprese často zahrnuje léky, jako jsou antidepresiva; doporučení týkající se životního stylu, včetně cvičení, zvládání stresu a dietních změn; a psychoterapie, která vám pomůže odhalit příčinu vaší deprese. Shrnutí vašich pocitů slovy může být velmi silné, říká Shrand. A s odbornou pomocí, vhodnou léčbou a správnou změnou životního stylu si můžete zlepšit náladu a překonat deprese.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o duševním zdraví!

Nejnovější v depresi

10 nejlepších potravin na uklidnění sezónní deprese

Sortiment potravin posilujících mozek a hladinu cukru v krvi může pomoci zmírnit příznaky sezónní afektivní poruchy (SAD).

Od Jessicy Migala 25. února 2021

Může vitamín D pomoci léčit depresi?

Vitamín D je známý tím, že pomáhá našemu tělu budovat silné kosti, ale výzkum také ukazuje, že by mohl pomoci zmírnit příznaky deprese. Tady je kde. . .

Od Lorie A. Parch 22. června 2020

Mluvení deprese: Slovníček pojmů používaných k popisu poruchy

Chcete se dozvědět více o jazyce, který popisuje duševní onemocnění, které celosvětově postihuje více než 264 milionů lidí? Zde je pokles na. . .

Od Julie Marksová, 17. ledna 2020

Jak rozeznat příznaky deprese dospívajících

Příznaky deprese u dospívajících mohou být nesprávně přečteny a porucha je často špatně chápána.

Od Katie Hurley, LCSW, 9. října 2019

Jak se vyrovnat s depresí pečovatele

Navzdory zvýšenému povědomí o depresi deprese pečovatele stále letí pod radarem. Přečtěte si, na co si dát pozor a jak získat pomoc.

Od Michelle Seitzer, 11. září 2019

První lék na poporodní depresi získává schválení FDA

Průlomová léčba rychle zmírňuje příznaky, ale vyžaduje IV injekci po dobu dvou a více dnů a nese značnou cenu.

Od 21. března 2019 od Don Rauf

FDA schvaluje nosní sprej pro depresi rezistentní na léčbu

Droga odvozená od ketaminu slibuje novou naději lidem, kteří neměli prospěch z antidepresiv.

Od Becky Upham Březen 11, 2019

Je ketaminová deprese nejlepší novou nadějí?

Brzy může být snadněji dostupný nový typ léčby deprese. Je to pro tebe?

Od Holly Pevzner 16. ledna 2019

Expoziční terapie deprese, PTSE a dalších

Původně léčba posttraumatické stresové poruchy (PTSD), expoziční terapie se nyní používá k léčbě úzkosti, deprese, fobií a dalších.

Od Kathleen Doheny 27. října 2015

Známky deprese u dětí

Deprese není jen pro dospělé-mohou ji mít i děti. Dávejte pozor na takové trvalé chování.

Od Jaimie Dalessio Clayton, 15. března 2013 “

Vaše plavba snů se může stát noční můrou, pokud pohyb lodi způsobí, že se stanete mořskou nemocí. Pohybová nemoc s sebou přináší nevolnost, zvracení, závratě, bolesti hlavy a studený pot. Mořská nemoc může být mírná, ale pro některé lidi může být naprosto neschopná.

Mořská nemoc je výsledkem komplexní fyziologické reakce na pohyb, “říká John Bradberry, MD, lékařský ředitel společnosti Carnival Cruise Lines.„ Je to nesoulad informací odesílaných do mozku z očí, vnitřního ucha a senzorických nervů, jako je např. v nohou. “

Přemýšlejte o tom takto: Když jste v kabině na lodi, vaše oči nevidí pohyb, ale vnitřní ucho to cítí. Vaše oči říkají vašemu mozku, že neexistuje žádný pohyb, zatímco vnitřní ucho říká mozku, že existuje. Výsledkem u některých lidí je mořská nemoc.

Kinetózu můžete dostat z cestování autem, letadlem, vlakem nebo dokonce z jízdy v zábavním parku. „Lidé, kteří jsou náchylní k jedné formě pohybové nemoci, bývají náchylnější k jiným jejím formám,“ říká Bradberry.

Strategie prevence pohybové nemoci

Zde je několik způsobů, jak můžete snížit riziko vzniku mořské nemoci:

Před vyplutím si dobře odpočiňte. Chybějící spánek a pocit vyčerpání vás činí náchylnějšími k faktorům, které mohou způsobit pohybovou nemoc. Vítr před cestou.

Vezměte antiemetika. K dispozici je řada léků, které pomáhají předcházet pohybové nemoci nebo ji léčit. Léky na nevolnost se nazývají antiemetika. Patří mezi ně antihistaminika, jako je Bonine a Dramamin – volně prodejná – a skopolaminové léky, které se dodávají ve formě pilulek nebo náplastí a vyžadují předpis. „Většina léků působí tak, že působí proti účinku chemikálií uvolňovaných mozkem během mořské nemoci,“ říká Bradberry.

Promluvte si se svým lékařem o tom, které léky jsou pro vás nejlepší, protože můžete být omezeni jinými léky, které užíváte. Antihistaminika mohou způsobit ospalost a sucho v ústech a očích. Vzhledem k tomu, že antihistaminika blokují zprávy do části mozku, která ovládá nevolnost a zvracení, užívání léku, jako je Dramamin, funguje nejlépe, pokud ho užijete dříve, než dostanete pohybovou nemoc. Chcete -li dosáhnout nejlepších výsledků, vezměte si pilulku před nástupem na loď, pokud se chystáte na krátký výlet. Získejte čerstvý vzduch. Pokud pociťujete mořskou nemoc, často pomůže vyjít na otevřenou palubu nebo balkon a podívat se směrem k obzoru. Pomůže to vašim očím „vidět“ pohyb, který pak bude vysílat signály do mozku více v souladu s tím, co vnitřní ucho „říká“ mozku, říká Bradberry. Čerstvý vzduch, zejména vítr foukající do tváře, má tendenci pomáhat. Pomáhá také soustředit se na něco jiného než na pohyb lodi, takže se snažte zůstat aktivní i na palubě lodi. Požádejte o kabinu uprostřed lodi a poblíž vodní hladiny. „Kývání ze strany na stranu a pohyb lodi na houpačce nahoru a dolů je ve středu lodi minimalizován,“ říká Bradberry. Můžete také požádat o místnost s oknem nebo portálem, abyste se mohli snadno dívat na horizont. Kousnout Nejlepší jídla jsou lehká a nevýrazná, jako jsou slané krekry, obyčejný chléb nebo preclíky. Mít nějaké jídlo v žaludku je lepší než prázdný žaludek, ale dávejte pozor, abyste nejedli příliš mnoho. Také byste chtěli popíjet zázvorové pivo: Zázvor je známý přírodní lék na pohybovou nemoc. Máta peprná může mít také uklidňující účinky na žaludek. Mnoho lidí zjistí, že jíst krekry spolu s pitnou vodou nebo sodou pomáhá. Noste akupresurní náramek. Tyto náramky vyvíjejí tlak na bod na zápěstí, obecně tam, kde nosíte hodinky. Mnoho lidí zjistí, že jim tlak pomáhá vyhnout se nevolnosti, což je jeden z příznaků pohybové nemoci. Akupresurní náramky najdete v některých lékárnách nebo si je můžete objednat v internetových obchodech, jako je Amazon. Vyhněte se podnětům, které mohou vyvolat nevolnost. “Nevolnost je charakteristickým znakem mořské nemoci. Jakýkoli podnět, který spouští nevolnost, může zhoršit příznaky mořské nemoci,” říká Bradberry. Mezi spouštěče patří jíst tučná jídla, kořeněná jídla, kyselá jídla, jako jsou citrusové plody a šťávy, a velká jídla. Vyhýbání se alkoholu pomáhá, protože jako diuretikum alkohol urychluje dehydrataci a může snižovat odolnost vašeho těla vůči pohybové nemoci, zvláště pokud jste k němu náchylní. Vyhněte se všem škodlivým pachům a dalším lidem na lodi, kteří zvrací z pohybové nemoci. Vyberte si pečlivě svůj itinerář. Pokud víte, že máte pohybovou nemoc, měli byste pravděpodobně plout pouze na větších lodích a vybírat itineráře, které procházejí klidnějšími vodními plochami. Například Mexický záliv a Karibské moře bývají klidnější než většina částí Atlantského oceánu. Také novější lodě jsou postaveny s nejnovějšími stabilizačními systémy, které pomáhají omezit pohyb, který cítíte.

Související: Přírodní způsoby, jak zmírnit nevolnost

Nenechte mořskou nemoc zničit plovoucí dovolenou. Plánování dopředu a příprava na celou řadu nápravných opatření by vám měla zajistit pocit tvaru lodi.

Další informace najdete v Centru trávicího zdraví Everyday Health.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o trávení!

Nejnovější v trávicím zdraví

Spojení mezi vaším střevním mikrobiomem a vaším zdravím

Přečtěte si o tomto nově se objevujícím oboru a o tom, jaké kroky můžete podniknout, aby byl váš střevní mikrobiom vyvážený.

Od Erica Patino, 10. června 2020

9 známek nezdravého střeva – a co s tím můžete dělat

Jakmile zjistíte, na co se zaměřit, můžete sestavit plán, jak dostat střevo zpět do pořádku.

Od Erica Patino, 10. června 2020

Probiotika se nedoporučují pro většinu zažívacích podmínek, říkají nové pokyny

V nových pokynech Americká gastroenterologická asociace uvádí, že neexistují spolehlivé důkazy o tom, že probiotika mohou léčit stavy, jako je Crohnova choroba. . .

Od Lisy Rapaportové, 10. června 2020

Malá studie navrhuje, aby byla toxická chemická expozice v mládí spojena s celiakií

Takzvané chemikálie narušující endokrinní systém, které se nacházejí ve výrobcích, jako jsou pesticidy, nepřilnavé nádobí a zpomalovače hoření používané na oblečení a čalounění. . .

Od Lisy Rapaport 21. května 2020

Fekální transplantace může některým nakaženým bakteriemi rezistentními na antibiotika pomoci

Odborníci upozorňují, že k testování účinnosti tohoto alternativního přístupu k péči je zapotřebí dalšího výzkumu.

Od Linda Thrasybule 20. května 2020

8 způsobů, jak mohou probiotika podpořit trávicí zdraví

Probiotické potraviny a doplňky mohou pomoci zmírnit řadu zažívacích problémů. Zjistěte, co je na této „dobré bakterii skvělé“. ”

Od Erica Patino 12. května 2020

Může jablečný ocet pomoci léčit Crohnovu chorobu?

Neexistují žádné důkazy o žádném terapeutickém účinku na IBD u lidí, ale teoreticky by mohl být prospěšný jablečný ocet.

Od Quinn Phillips, 21. ledna 2020

Zantac vytáhl z lékáren policejní obavy z karcinogenu

Přestože léky obsahující ranitidin nebyly odvolány, obchody přijímají opatření z velké opatrnosti. Zjistěte, zda byste měli pokračovat. . .

Od Becky Upham 3. října 2019

7 tipů na cestování se zánětlivým onemocněním střev

Od Tiny Aswani OmprakashSrpna 30, 2019

Víkendový IBD Retreat mi pomohl vlastnit můj Crohn

Bloggerka Everyday Health Tina Aswani Omprakash podrobně popisuje své zkušenosti s víkendovým pobytem pro ženy žijící s IBD.

Od Tiny Aswani Omprakash 23. srpna 2019 “

V závažných případech mohou tlusté plaky pokrýt celou pokožku hlavy. Shutterstock

Způsobila vám psoriáza nedostatek sebevědomí nebo rozpaky kvůli vypadávání vlasů nebo viditelným lézím? To není neobvyklé. Pokud máte psoriázu, máte dobrou šanci, že se vám to alespoň jednou vyvine na pokožce hlavy – podle Americké akademie dermatologie to dělá asi 50 procent lidí s psoriázou.

Někdy je psoriáza na pokožce hlavy jen malou nepříjemností, pouze s mírnými, jemnými červenými šupinkami na některých místech, která jsou sotva znatelná. Ale také to může být velmi závažné, s tlustými, křupavými plaky pokrývajícími celou pokožku hlavy. Těžká psoriáza na temeni hlavy může přesahovat vaši vlasovou linii, přes čelo ke krku a kolem uší. V důsledku toho může být psoriáza na pokožce hlavy trapná a budete chtít zůstat mimo dohled.